O nás

Směr a cíle našeho chovu

Přestože se dalmatinům věnuji již přes 25 let, vlastní chovatelskou stanici mám teprve krátce, byla registrována pod FCI v roce 2019.

Mým cílem je chov zdravých, krásných dalmatinů, kteří budou dělat páníčkům radost, ať už jako domácí mazlíčci a členové rodiny nebo při soutěžích, sportu a na výstavách.

Naši psi jsou součástí rodiny, jejího každodenního života. Bydlí s námi v domě a sdílí s námi všechny naše radosti i starosti.

Jak to vše začalo

Vše začalo v roce 1993, kdy jsme si do naší rodiny přinesli černě tečkovaného psa Filipa. Tenkrát nebyl internet, a my znali plemeno dalmatina jen z knížky. Když jsem pak Filipa viděla poprvé, věděla jsem, že dalmatin bude mým přítelem a láskou na celý život. S Filipem se pojí i moje začátky s kynologií a výcvikem psů.

Dalším dalmatinem v naší rodině byl Fido, hnědě tečkovaný pes z české chovatelské stanice. Fido byl úžasný pes, neuvěřitelně kontaktní, milý a poslušný. Bohužel měl vrozenou zdravotní vadu, o které jsme ale během jeho života nevěděli. Naše nevědomost ale možná přispěla k tomu, že těch 5,5 let, které mu byly na světě vyměřeny, přežil naplno, bez starostí a stresu z doktorů.

Právě osud milovaného Fida mě inspiroval k tomu, jaká by chovatelská stanice měla být (poskytovat chovatelský servis a také včas informovat majitele štěňátek o všem podstatném, i když se může jednat někdy o nepříjemné věci), a že nejdůležitější na chovu je zdraví pejsků.

Po zkušenosti s Fidem jsem dlouho hledala chovatelskou stanici, která by vyhovovala mým představám. Moje volba nakonec padla na Evu Dragović a její chovatelskou stanici Sunset Dalmatian, a měla jsem opravdu štěstí. Eva mi ukázala, co chovatelský servis skutečně znamená. Rovněž díky Evě jsem se začala víc zajímat o chov dalmatinů jako takový.

A jak je to dnes

Aktuálně naši smečku tvoří dvě fenky Brownie a Caramelka. Caramelka je chovnou fenou a zakladatelkou našeho chovu.

Věnujeme se různým psím aktivitám, jako je obedience, dogtrekking, výstavy a dogdancing. Všechny psí sporty děláme pro radost, tak aby nás to hlavně bavilo.

Nejčastěji však trávíme čas na dlouhých společných procházkách v přírodě, na kterých se holky dostatečně vyběhají a vyblbnou a já si vyčistím hlavu.