O nás

Směr a cíle našeho chovu

Přestože se dalmatinům věnuji již více než 25 let, vlastní chovatelskou stanici mám teprve od roku 2019.

Mým cílem je chov zdravých, krásných dalmatinů, kteří budou dělat páníčkům radost, ať už jako domácí mazlíčci a členové rodiny nebo při soutěžích, sportu a na výstavách.

Naši psi jsou součástí naší rodiny, jejího každodenního života. Bydlí s námi v domě a sdílí s námi všechny naše radosti i starosti.

Jak to vše začalo

Vše začalo v roce 1993, kdy jsme si do naší rodiny přinesli černě tečkovaného psa Filipa. Tenkrát nebyl internet, a my znali plemeno dalmatina jen z knížky. Když jsem pak Filipa viděla poprvé, věděla jsem, že dalmatin bude mým přítelem a láskou na celý život. S Filipem se pojí i moje začátky s kynologií a výcvikem psů.

Dalším dalmatinem v naší rodině byl Fido, hnědě tečkovaný pes z české chovatelské stanice. Fido byl úžasný pes, neuvěřitelně kontaktní, milý a poslušný. Bohužel měl vrozenou zdravotní vadu, o které jsme ale během jeho života nevěděli. Naše nevědomost ale možná přispěla k tomu, že těch 5,5 let, které mu byly na světě vyměřeny, přežil naplno, bez starostí a stresu z doktorů.

Právě osud milovaného Fida mě inspiroval k tomu, jaká by chovatelská stanice měla být (poskytovat chovatelský servis a také včas informovat majitele štěňátek o všem podstatném, i když se může jednat někdy o nepříjemné věci), a že nejdůležitější na chovu je zdraví pejsků.

Po zkušenosti s Fidem jsem dlouho hledala chovatelskou stanici, která by vyhovovala mým představám. Moje volba nakonec padla na Evu Dragović a její chovatelskou stanici Sunset Dalmatian, a měla jsem opravdu štěstí. Eva mi ukázala, co chovatelský servis skutečně znamená. Rovněž díky Evě jsem se začala víc zajímat o chov dalmatinů jako takový.

A jak je to dnes

Aktuálně naši smečku tvoří dvě fenky Brownie a Caramelka. Aktivně se věnujeme obedience, dogdancingu, výcviku poslušnosti a výstavám.

Všechny tyto psí aktivity děláme pro radost, tak aby nás to hlavně bavilo. Nejčastěji a nejraději však trávíme čas na dlouhých společných procházkách v přírodě.

Od roku 2015, kdy jsem se seznámila s metodou pozitivního posilování, mne kynologie úplně pohltila. Snažím se neustále vzdělávat, a to především od uznávaných trenérů z ČR i zahraničí (Radecha, Ivana Šimůnková, Neil Short).

Na chovatelství jsem se začala připravovat od roku 2017. Na jaře 2022 Caramelka porodila 7 krásných a zdravých štěňátek, čímž se stala zakladatelkou našeho chovu.